Úprimnosť

Autor: Linda Majerská | 24.10.2018 o 11:06 | Karma článku: 1,92 | Prečítané:  124x

Naozaj ide o zlú vlastnosť? Ako sa hovorí v jednom starom vtipe :  Na prac.pohovore : " Povedzte nám nejakú Vašu zlú vlastnosť ? - Úprimnosť. - To ale podľa mňa nie je zlá vlastnosť. - Ale ja mám v p..., čo si vy myslíte. "

V poslednej dobe ma zmáha veľká dilema, či ju zaradiť do dobrých alebo zlých vlastností a udalosti plynúcich dní ma čím ďalej, tým viac nútia odsúdiť ju do kolónky zlých. Nenávratne. 

V určitom veku mladosti som prestala klamať a dostala som nápad, že úprimnosť je tá správna cesta, ktorá ma povedie životom. Bolo to niekde po tom, čo mi skončilo posledné štádium puberty a asi som bola z toho aj unavená, nakoľko v mladosti človek veľa pravdy nehovorí, či už o škole, nočných vychádzkach a podobne. Už by som asi klamať ani nevedela. Nejde mi to ani ak ide o dobre myslené klamstvo - prekvapenie alebo škodoradostné - vydesenie. V okamihu ak začnem dostávať kontrolné otázky sa začnem len prihlúplo usmievať a už je jasné kadiaľ vietor fúka.

Priateľ mi stále hovorí, že doplácam na to, že neoklamem aspoň trošku. Ešte stále sa držím toho, že klamať nechcem. Čo dávaš v živote, to by sa ti malo vrátiť. Schodnejšia cesta je pre mňa nevyjadriť sa vôbec, opustiť miestnosť v ktorej sa diskutuje, aby sa predišlo zbytočným rozdielnym názorom, prípadne konfliktom. Ono totiž nie je najmúdrejšie všade hovoriť svoj názor. Vraj vekom na všetko človek príde sám, ako správne reagovať a kedy sa čo oplatí povedať a naopak. Kedy ten vek príde ? Som nesmierne rada, že mám pár priateľov, ktorí sa dajú spočítať na prstoch jednej ruky a priateľa. Nie je to ľahké tráviť toľko času s "bezservítkovým" človekom. Rodinu nerátam nakoľko ma musia ľúbiť, veď som ich. :-)

Keď sa nad tým zamyslím, tak podobných ľudí mám aj vo svojom okolí, asi aj preto si rozumieme. Nie nadarmo sa teda hovorí s kým si, taký si. A ozaj bude pravda, že si do života priťahujeme ľudí podobných nám. Možno práve vlastnosti, ktoré nás na nich rozčuľujú nám majú byť zrkadlom na zamyslenie. 

Možno to teda nie je zlá vlastnosť, ale ešte stále je mnoho ľudí, ktorí nedokážu spracovať všetky informácie, ktoré sa k nim vrátia na otázky, na ktoré vlastne pôvodne chceli počuť odpoveď, ale možno inú, podľa ich predstáv.Možno je lepšie si sem tam zahryznúť do jazyka a urobiť iným radosť. S týmito možnosťami ešte neviem úplne pracovať, pretože nadobúdam pocit, že idem proti vlastnému presvedčeniu a nepríde mi to správne.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Matica ocenila falošného profesora podozrivého z násilia a krádeže (video)

Na odovzdávaní ceny bol aj Dankov poradca Lukáš Machala.

Autorská strana Beaty Balogovej

Hovorme ešte o vražde, nie o Ficovej mediálnej tyranii

Prečo Fico a Danko opisujú novinárov ako agresívnu brigádu.

AUTORSKÁ STRANA PETRY PROCHÁZKOVEJ

Ruské ženy nechcú mať deti

Rusko vymiera, nespamätalo sa z boľševizmu a vojny.


Už ste čítali?