Až kým nás smrť nerozdelí...

Autor: Linda Majerská | 10.8.2018 o 16:51 | (upravené 10.8.2018 o 17:08) Karma článku: 1,81 | Prečítané:  295x

Ľudia si dávajú sľuby pred rodinou aj vyššou mocou, že ich nič nerozdelí a budú spolu vo všetkých časoch, ktoré ich tu postretnú. Je tomu naozaj tak v dnešnej dobe alebo už sľub neznamená nič?

Mám pocit, že v časoch nie až tak minulých znamenal tento sľub spoločného života o niečo viac ako je tomu v dnešnej dobe. Ľudia sa nerozvádzali kvôli lajkom na sociálnych sieťach alebo kvôli nevyhodenej rolke od toaletného papiera. Bolo voľakedy menej možností kde naraziť na svoju novú lásku a ľahko zabudnúť na starú alebo boli spolu kvôli možným rečiam, ktoré by sa začali šíriť a poznačilo by to ich česť, či česť rodiny? Bolo predtým viac lásky a menej rozhodnutí z rozumu? Víri mi v hlave toľko otázok na túto tému. Každý má na ne iné vysvetlenie a asi sa to ani nedá jednoznačne všetko zodpovedať. 

Príkladom posledného trvácneho vzťahu v mojom okolí bola moja babka, ktorá bola pri dedkovom boku až kým dedka nepoložila choroba a musel ísť. Prežili spolu kopu rokov, keď mali 18násť zobrali sa a časom mali dve dcéry. Nikdy som nezažila, že by sa hádali kvôli maličkostiam a to som tam chodievala na takmer celé letné prázdniny a každý víkend kedy sa len dalo, vlastne asi sa nikdy nehádali. Možno to len vedeli dobre zakrývať, neviem. Každopádne tam nikdy nevládlo napätie, bol tam pokoj a obaja boli veľmi milí. Pracovali obaja. Mimo to sa babka vždy postarala o plné bruchá, poobednú kávu a dedko jej vždy parkoval auto do garáže, na pumpe tankoval a veľa iných vzájomných maličkostí, ktoré pre seba robili. Takéto maličkosti sa pre mnohých stanú od toho druhého samozrejmosťou a časom si ich prestávajú vážiť a nie sú za ne vďační. Z rozprávania iných je mi však jasné, že mnohý starý rodičia sú spolu po toľkých rokoch nasilu, nerozprávajú sa a dokonca ani nespia v jednej izbe. Ak sa náhodou chcú rozviesť v pokročilom veku a nájsť ešte kúsok šťastia, tak si ich dospelé deti ťukajú na čelo, že im "preskočilo" na staré kolená. Je však fér odopierať im túto možnosť, keď sme tu v týchto telách iba raz?

Strácam sa v tomto svete, kde ľudí spája hypotéka alebo nečakané tehotenstvo. Je to naozaj dôvod na sobáš? Ak sa nám niečo znepáči, vyrieši sa to rozvodom, odchádzame ďalej a veríme, že ten ďalší bude iný. Nie nadarmo sa však hovorí, že nikto nie je dokonalý. Tiež som si v mladosti pochabosti myslela, že nájdem niekoho kto bude na sto percent podľa mojich predstáv ako aj princezné z mojich rozprávok. Popoluška bola chudobná - zobral si ju princ. Kráska si našla svoje zviera, ktoré bolo zhodou okolnosti začarovaný princ s obrovským zámkom a kopou služobníctva. Nespomínam si na žiadnu rozprávku o obyčajných ľuďoch, ktorí sa ľúbili, pracovali, nehádali sa a žili šťastne až do smrti. Všade len princ - žabiak princ, zviera princ, princ prezlečený za žobráka... V skutočnom živote som počula iba od jednej dievčiny príbeh o jej dokonalom vzťahu kde sú spolu od strednej, nikdy nemali vážnu krízu, nehádajú sa a po 12tich rokoch ju požiadal vyvolený o ruku a spečatia tento harmonický vzťah. Keď toto počujete, máte chuť praštiť so vzťahom kde sa pred menštruáciou pohádate aj kvôli tomu, že Vás neobjal, tak silno ako včera. Pri vyberaní doplnkov chce on inú lampu ako vy, handrkujete sa dve hodiny v obchode až nakoniec spravíte kompromis a odídete s tou lampou, ktorá sa Vám páčila :-). Príbeh o bezhádkovom vzťahu Vám príde nereálny ako E.T. volá domú. 

Vzťah veru nie je vždy prechádzka ružovou záhradou, ale ak je tam dôvera, láska a posteľové mecheche je fajn daný sľub sľúbený dodržiavať, veď predsa nejaká iskra tam musela byť, keď ste do toho "praštili". Ten ďalší v poradí bude mať tiež pravdepodobne niečo, čo Vám bude vadiť, táto pravdepodobnosť je taká veľká ako skutočnosť, že 95% ( ešte som nestretla takú, ktorá nie ) nasratých žien na otázku : " Čo ti je? " Odpovedá : " NIČ ! "  Česť výnimkám ( vo všetkom ) potvrdzujúcich pravidlo. 

Keď už tak by to malo byť do konca života ako tetovanie a ešte trošku dlhšie :-) S priateľom sme najlepšími kamarátmi od 14tich rokov. Pár tvoríme ešte len dva a pol roka a veru búrku sme už prekonali, ešteže v našich klimatických podmienkach nemávame tornádo, inak by nás to možno odvialo každého inam. Prežili sme a raz to možno dotiahneme k .. "Až kým nás smrť nerozdelí, tak sľubujem..."

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Matica ocenila falošného profesora podozrivého z násilia a krádeže (video)

Na odovzdávaní ceny bol aj Dankov poradca Lukáš Machala.

Autorská strana Beaty Balogovej

Hovorme ešte o vražde, nie o Ficovej mediálnej tyranii

Prečo Fico a Danko opisujú novinárov ako agresívnu brigádu.

AUTORSKÁ STRANA PETRY PROCHÁZKOVEJ

Ruské ženy nechcú mať deti

Rusko vymiera, nespamätalo sa z boľševizmu a vojny.


Už ste čítali?