Tetovanie

Autor: Linda Majerská | 3.7.2018 o 23:01 | (upravené 3.7.2018 o 23:43) Karma článku: 1,04 | Prečítané:  299x

Milované a zatracované zároveň. Svojim spôsobom druh umenia, ktorý vznikol už v dávnej minulosti. Maľbami sa zdobili aj najmocnejší panovníci, až časom nastal zlom v ľudských mysliach...

V dnešnej dobe kedy je tetovanie na vysokej úrovni, hygiena je prvoradá a nešíria sa ihlami žiadne ochorenia sa odsudzovanie potetovaných ľudí skoro úplne stratilo. Doba sa hýbe dopredu a ľudia už nie sú tak veľmi myšlienkovo obmedzovaní ako tomu bolo napríklad ešte aj 10 rokov dozadu. Spomínam si, keď si dal môj otec jeho prvé tetovanie, keď mal asi 40 rokov a potom ešte dlhú dobu nosil dlhý rukáv, len aby si to nevšimla jeho mama. Už si ani nespomínam, či sa nakoniec dozvedela o tomto jeho tajomstve. 

Prvé tetovanie som si dala, keď som mala 20 rokov. Do dnešného dňa to neľutujem, neplánujem jeho odstránenie, ani prerobenie a viem, že tomu nikdy nebude inak. Odvtedy uplynulo už veľa dní a ja som neostala len pri tom jednom obrázku, mám ich niekoľko. Ako plynuli mesiace, pomaly pribúdali. Nejde to ako lusknutím prstov, pretože na termín sa čaká a za umenie platí. Takže niektoré väčšie kúsky potrebovali čas kým som "nasmolila šušňáky" do ponožky, nakoľko hneď po škole som nemala dobre platenú prácu snov. Samozrejme aj v dnešnej dobe sa ešte nájdu ľudia, ktorí zabudnú zatvoriť ústa alebo neovládajú nepríčetné, pohoršené kývanie hlavou pri pohľade na tento druh umenia. Po čase si na to človek zvykne a už sa len pousmeje. V dnešnej dobe ani nič iné neostáva. Ľudia riešia zbytočnosti miesto toho, aby sa snažili byť šťastnými v prchavom živote, ktorý majú a zbytočnými negáciami si len zlo priťahujú do života, ale to už je iný súdok, ktorý musí každý pochopiť sám. Podstatou ostáva, že sa nikdy nezavďačíš všetkým. Netýka sa to len tetovania. Kto chce hľadať chyby ich nájde - prečo si namaľovaná, máš krátke vlasy, farebné oblečenie, príliš krátke nohavice, plastiku, bla bla bla... Stop. Klišé otázky o tom ako budem vyzerať, keď budem stará ?! Vieš ty koľko času ti ostáva? Keby aj toľko, tak mi bude jedno, či budem mať tú zošuverenú kožu farebnú alebo nie a v tej dobe pokiaľ zostarnem nás už bude mnoho - "špinavokožcov". 

Mám rada toto umenie na koži, ak je to pekne a kvalitne urobené. Tetovanie neurčuje mieru inteligencie, ani dĺžku trestného registra. Treba mať otvorenú, čistú myseľ ochotnú prijať veci také aké sú, ľudí takých akých sú, ak ich chceme mať v živote, ak nie tak si zbytočným rozohnením neničiť ten vlastný. Ja ich mám, pretože sa mi to páči ( čo je zrejmé ) a príde mi to ako vhodná investícia do seba pre radosť.Radšej si urobím radosť novou maľovkou ako drahou kabelkou. :-)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?